Palm Beach County Logo, link to home page
 
FD&O  Divisions Forms Site Map Phone Book About Us Key Buildings Newsletter
 

Organizational Improvement / Recognition

 
 

Administration Directory

 
 

FD&O Divisions

 
 

Employee Appreciation Luncheon Winners

 
 

Interdivisional Employee

 

Fiscal: Adela Favre
Facilities Management: Sean Chin




 

Team Player of the Year

 

FDO: Barbara Kennedy-Kirk
Capital Improvements: Cathy Choban
Electronic Services and Security: Jeff Gibson
Facilities Management North: Maritza Lara
Facilities Management West: Glenroy Scantlebury
Facilities Management GC: Sherrie Bates
Facilities Management Central: Karl Luther
Facilities Management South: Melvin Stinson
Facilities Management CJC: Kendry Fernandez
Fleet Management: Sue Maraj
PREM: Larry Chatos
Security: Bob Schmidt
 

Capital Improvements Division

 
Projects Award: John Calogero
Dave Dolan
Persistance & Determination Award: Karen Arndt
Scanation Award: Roger Gonzalez
 

Electronic Services and Security

 
IT Team Award: Andrew Apold
  Ray Balicki
  Paul Lahens
  Diane Yonn
Generous Heart: Marcia Smith
Customer Service: Daryl Skolnick
  Tom Vranek
 

Facilities Development & Operations

 
No entries  
   
   
   
   
 
 
 

Facilities Management

 
Above & Beyond: Greg Almond (C)
Samson Joseph (C)
Project: Alonso Toro (C)
  Karl Luther (C)
  Greg Almond (C)
  Jack West (C)
Mike Fox (CJC)
Johnny on the Spot Award: Florencio Corneiro (S)
Earl Cunningham (S)
Brian Hale (S)
  Jerry Mangawang (S)
  Frank Ramshack (S)
  Alex Rivera (S)
  Nick Rooplal
  Bill Sabisch (S)
Richard Tallman (S)
Cool Cat: Lewis McBean (CJC)
Government Center Nightshift MVP: Jim De Cicco (GC)
A Kid at Heart: Tyrone Lane (N)
Go the Extra Mile: Jack Ussin (N)
Robert Onstott (N)
Mentors: Jim Law (N)
Peter Kolb (N)
Rick Rooney (N)
Director's Team Effort Award: Cheryl Binnall
Richard Irizarry
Grant Perry
Karyn Sykes
Becky Carter
Richard Wang
 

Fleet Management

 
Productivity: Glen Gould (2699)
Jeff Stevens (2646)
Glen Worthington (2487)
Sam Cory (2419)
Team Award: Jeffery Gove
  Chris Williams
  Eladio Regalado
  Dung Nguyen
 

Property & Real Estate Management

 
Data Girl Award: Estela Guerra